Uudised

Veebruari väärtused

EV100 tähistamine

21. veebruaril tähistasime Descartes’i koolis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Koolipäev algas Ivo Linna ja Antti Kammiste kontserdiga. Kontserdil kõlasid laulud läbi aegade ja põnevad lood Eesti laulukonkurssidest. Kooliperele oli ka vahva üllatus – 6.b klassi õpilane Liina-Lisandra Vatman laulis koos Ivo Linnaga duetti. Nende esituses kõlas Eurovisoni „Kaelakee hääl”. Kontsert oli meeleolukas. Lõpulaulu “Eestlane olen ja eestlaseks jään” ajal laulis publik kaasa püsti seistes ja õõtsudes.


Päev jätkus Eesti-teemalise viktoriini ja aktusega. Direktor Jaan Reinson tunnustas kooli au- ja tänukirjaga õpilasi silmapaistvate tulemuste eest ning koolitöötajaid panuse eest kooli arengusse. Südamliku luulekavaga astusid aktusel üles 4.c klassi õpilased ja kõlasid ühislaulud “Eestimaa” ja “Laul Põhjamaast”. Aitäh, aktustel esinenud õpilased ja nende juhendajad: Mare Liiv, Kristel Tikk, Anneli Koppel, Lilia Miilaste ja Riina Voltri!

Meie meeleolukas pidupäev lõppes ühiselt valmistatud küpsisetordi söömisega (pildil). Palju õnne meile kõigile! Elagu Eesti! 


Fotogaleriid ilusast päevast vaata siit.

Eesti Vabariik 100

21. veebruaril tähistame Descartes'i koolis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Palju õnne, armas Eesti!

Infoleht

Infoleht 22/710 (19. veebruar 2018)

15.02 eelkool jääb ära!

15. veebruaril eelkooli ei toimu, kuna õpetaja on haigestunud! Eelkool jätkub tavapärase kava kohaselt 22. veebruaril.

Infoleht

Infoleht nr 21/709 (12. veebruar 2018)

Inglise keele nädal

12.–16. veebruaril toimuval inglise keele nädalal võta aega, et lahendada päevaülesandeid, võtta osa võistlustest, näidata oma stiilsust stiilipäeval ja muuta lihtsalt oma koolipäev põnevamaks!

Parimatele auhinnad!

P.S. Kava avaneb ka suuremalt!

Eesti Toidu Päevad ja fotokonkurss 19.02–23.02

19.02–23.02 toimuvad Daily koolisööklates teemapäevad „Eesti Toidu Päevad“. Teemapäevade ajal pakutakse sööklas traditsioonilisi Eesti toite.

Baltic Restaurants Estonia kutsub teemapäevade ajal kõiki õpilasi osalema fotokonkursil „Sinine / Must / Valge“. Meie rahvusvärve leidub kõikjal, mitte ainult lipu peal. Meie lipu värvid tulevadki sellest, et neid värve on meie ümber väga palju. Fotokonkursile ongi oodatud just Eesti lipu värvides fotod.

Osalemiseks tuleb pilt lisada Facebooki gruppi „Daily fotokonkurss“. Sajast kõige rohkem like'e saanud fotost tehakse Tammsaare Ärikeskuse Daily lõunarestoranis näitus.
Konkursi info on üleval ka EV100 lehel siin.

50 parimale fotole auhinnad.

Koolidevaheline võrkpall

3. veebruaril toimus Hansa koolis Tartu linna koolidevaheline võrkpallivõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas väärika II koha.
Võistkonna koosseisus olid 9. klasside õpilased Evelin Kimmel, Tuuli Tasa, Marion Aule, Andreas Närep, Rain Pärna, Rasmus-Joonatan Ujuk, Marek Marten Ranne. Tunnustus tublidele võrkpalluritele ja nende juhendajatele Tiina Terasmaale ja Martin Vändrale!

EV100 küsimusmäng

Alates 5. veebruarist saab mängida Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud küsimusmängu. Kuni 16. märtsini otsi igal nädalal fuajeest või raamatukogust küsimust. Vastuseid oodatakse küsimuse avaldamise nädala jooksul raamatukokku.
Osale mängus ja saa uusi teadmisi Eesti kohta (või värskenda vanu). Kõigi õigesti vastanute vahel loositakse välja erinevaid meeneid.

Prantsuse keele olümpiaad

Prantsuse keele olümpiaadi Tartu piirkonnavoorus põhikooli B/C-keele üldjärjestuses saavutas 9.b õpilane Loona Mets III koha ja on kutsutud ka vabariiklikku vooru. Kiitus tublile õpilasele ja tema juhendajale Evelin Rannale! 

Ülekooliline spordipäev

31. jaanuaril toimus TÜ spordihoones kehalise kasvatuse õpetajate eestvedamisel 1.–9. klasside spordipäev. Esimeseks alaks oli kõigil kooliastmetel klassidevaheline pendelteatejooks ja seejärel võisteldi individuaalselt. Mõõtu võeti kaugushüppes, topispallijännis, kuulijännis ning 40 m, 60 m, 200 m ja 400 m jooksudes. Oli tore liikumist ja häid emotsioone täis päev!
Fotosid spordipäevast vaata siit. Tulemusi saab näha juba järgmises infolehes.

Bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor

3. veebruaril toimus bioloogiaolümpiaadi Tartu piirkonnavoor. 9. klassi arvestuses saavutas Kaspar Sõukand II–III koha. 
Tunnustus ja kiitus meie tublile õpilasele ja juhendajale Ardi Kärbergile.

Infoleht

Infoleht nr 20/708 (5. veebruar 2018)

Head tulemused mälumänguturniiril “Mõtteragin”

1. veebruaril toimus Tartu linna ja maakonna 2. klasside õpilastele mälumänguturniir “Mõtteragin”. 2.a klassi võistkond koosseisus Marri Lankov, Mathias Lepnurm, Laura Elise Mae ja Elisabet-Marie Rudissaar saavutasid
II koha (esikohast jäi puudu ainult 1 punkt). Tunnustus ja kiidusõnad meie tublidele õpilastele ja tänu õpetaja Eve Ilvesele.

Tublid 1. klassi õpilased

29. jaanuaril toimunud 1. klasside ülelinnalisel võistlusmängul "Geomeetria on geniaalne" saavutas III koha TDK võistkond koosseisus Lilian Breus (1.a), Carolina Silm (1.a), Loviisa Sõukand (1.c) ja Rasmus Keero (1.c). Kiidame ja täname tublisid õpilasi ning nende juhendajaid Kaja Kivisikku ja Kristi Ilvest!

Esikoht kunstiolümpiaadi piirkonnavoorus

27. jaanuaril toimus kunstiolümpiaadi Tartu piirkonnavoor. 7.–9. kl arvestuses saavutas meie kooli õpilane Loona Mets (9.b) I koha ja osaleb 5. mail vabariiklikul kunstiolümpiaadil. Tunnustus ja kiitus meie tublile õpilasele ja tänusõnad õpetaja Helle Laasile.

Võidukad võrkpallurid

25. jaanuaril toimusid Tartu linna koolidevahelised poiste minivõrkpallivõistlused 4.–6. klassidele. Meie kooli võistkond koosseisus Richard Murak (6.a), Kerdo Jürisoo (6.a), Ramon Põldaru (6.a), Karl Kurits (6.a), Karl Johan Vändra (5.a) ja Danil Tšepulkovski (6.c) saavutasid I koha ning pääsesid edasi lõuna-regiooni finaali. Tunnustus ja kiidusõnad meie tublidele poistele ja juhendajatele Hendrik Rikandile ja Martin Vändrale.

Edukas esinemine Tartu linna etluskonkursil

18. jaanuaril toimunud Tartu linna 4.–6. kl õpilaste etluskonkursil saavutas III koha Uku Neeme (6.c), kes esindab meie kooli ka üleriigilisel konkursil. Eripreemia sai Keili Raaperi (4.c) haarava ja kaasakiskuva esituse eest. Palju õnne, tublid etlejad! Aitäh, juhendaja Mare Liiv!

Väga head tulemused piirkondlikul geograafiaolümpiaadil

9. detsembril toimunud geograafiaolümpiaadi piirkonnavoorul olid meie õpilaste tulemused suurepärased. 9. klassi arvestuses saavutas I koha Kaspar Sõukand. 7. klassi arvestuses sai III-IV koha Kertu Katriin Kotkas. Kiidame tublisid õpilasi ja õpetaja Kaja Haljasmetsa.

Spordipäev

Juba sel kolmapäeval, 31. jaanuaril toimub TÜ spordihoones Descartes'i kooli spordipäev 1.–9. klassile. Ole kohal!

Infoleht

Infoleht nr 19/707 (29. jaanuar 2018)

Annelinna Lastevanemate Kool tuleb taas

Juba kolmapäeval, 31. jaanuaril kell 18.00 toimub Tartu Hansa Koolis (Anne 63) Lastevanemate Kooli järgmine loeng. Sel korral koolitab lapsevanemaid lektor Angela Jakobson teemal "Teadlik lapsevanem: koolialguse ABC". Ära jäta võimalust kasutamata!

Tähelepanu! Muudatused toidurahas

Alates 1. veebruarist 2018 rakenduvad toiduraha maksumuses järgmised muudatused:
Toitlustamise ja toidupäevade arvu kohta saab lähemalt lugeda siit.

Matemaatikanädala kava 4.–9. klassile


Matemaatikanädala kava 1.–3. klassile


Infoleht

Infoleht nr 18/706 (22. jaanuar 2018)

Infoleht

Infoleht nr 17/705 (15. jaanuar 2018)

TDK õpilastest Eesti Ekspressis

Eesti Ekspressist saab lugeda EV 100 peret raames kirjutatud lugu perekond Bresovskitest, kelle lastest õpib Descartes'i koolis praegu kolm. Artiklit lugeda, samuti fotosid ja videot vaadata saab siit.

Õhtulehes sisserändajate laste õpetamisest

8. jaanuari Õhtulehes ilmus artikkel "Kiltsi kooli õpetajad: kõige raskem on pagulasõpilaste kadumine", kus avaldati ka TDK õpetaja Elle Metsa kommentaare antud teemal. Artiklit saab täismahus lugeda Õhtulehest.

Infoleht

Infoleht nr 16/704 (8. jaanuar 2018)

Jaanuari väärtused

Koolimaja vaheajal

Jõuluvaheajal on koolimaja lahtiolekuajad järgmised:

Programmeerimise ringist

Programmeerimise ringi juhendaja Aivar Annamaa on iga tunni kohta üles pannud materjali või väikese kokkuvõtte, mida saab vaadata siit: https://progering.github.io/
30. novembri ja 21. detsembri lehtedel on ka väikesed videolõigud.
Kõik huvilised julgelt lugema ja vaatama!

Jõulutervitus

Jõulurahu, soojust, valgust,
hingerahu, kirgast algust!
Kauneid hetki, kalleid palju,
vahvaid retki, rõõmsaid nalju!

Descartes'i kool soovib kõigile ilusaid jõulupühi ja edukat uut aastat!

<--- P.S. Klõpsa kaardile, et näha suuremalt.

Infoleht

Infoleht nr 15/703 (18. detsember 2017)

Infoleht

Infoleht nr 14/702 (11. detsember 2017)

Jõulukontsert

Juba 14. detsembril kell 18.00 on kõik huvilised oodatud Descartes'i kooli aulasse jõulukontserti kuulama. Tule ise ja võta ka sõber kaasa!

Infoleht

Infoleht nr 13/701 (4. detsember 2017)

DELF diplomite kätteandmise tseremoonia

29. novembril 2017 toimus Descartes'i koolis pidulik DELF diplomite kätteandmine. Tartu Descartes'i Kooli,  Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Miina Härma Gümnaasiumi ja Tartu Erakooli õpilastele andis diplomid üle Prantsusmaa suursaadik Eestis, pr Claudia Delmas-Scherer.  Sündmuse kajastust saab lugeda ka Prantsuse saatkonna veebilehelt.

Detsembri väärtused

Prantsuse keele päev

29. novembril 2017 algusega kell 13.00 toimub Descartes'i kooli aulas prantsuse keele päev. Osalema on oodatud kõik Lõuna-Eesti koolid.

Tule avastama prantsuskeelseid maid ja nende kultuuri! Kas tead, mis on Tour de France ja Tour Eiffel? Naudid macaron’e ja šveitsi juustu? Aimad, mille avastas Pasteur? Tahaksid proovida kätt hokis? See päev on siis just Sulle! Tule, osale ja tunne rõõmu! 
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 12/700 (27. november 2017)

Perekontserdi kokkuvõte

10. novembril 2017 toimus Descartes'i koolis taas Perekontsert. Fotosid kontserdist saab näha siit ning ülevaatlikku videot siit.

Hea kooli edendaja 2017

21.–22. novembril toimus Tartu Ülikooli eetikakeskuse 10. väärtuskasvatuse konverents "Kuulata ja kõnelda ehk dialoogilisest kommunikatsioonist koolis". Konverentsil tunnustati meie kooli tiitliga "Hea kooli edendaja 2017". Tunnustuse pälvisime mitmekülgsete koolisiseste ühisürituste, liikumisaktiivsuse teadliku propageerimise ja järjepideva väärtusarenduse eest.

Palju õnne!

Infoleht

Infoleht nr 11/699 (20. november 2017)

Koolitoitlustuse rahuloluküsitlus

Daily koolitoitlustus ootab 13.11–30.11 kõiki õpilasi ja lapsevanemaid vastama lühikesele rahuloluküsitlusele. Kasuta võimalust muuta koolitoitlustus veelgi paremaks ja vasta küsimustikule siin.

Geograafianädal

13.–17. novembril toimub Descartes'i koolis geograafianädal. Huvilistel on võimalus osaleda geograafiateemalises viktoriinis, mille küsimused ilmuvad iga päev infotelerisse ja kodulehele selle pealkirja alla.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 10/698 (13. november 2017)

Infoleht

Infoleht nr 9/697 (6. november 2017)

Perekontsert

10. novembril kell 18.00 toimub TDK aulas Perekontsert.
Kell 17.15 on avatud õpilaskohvik.

Pilliõppest Tartu Postimehes

Descartes'i ja Hansa kooli õpilased saavad õppeaasta jooksul teha muusikakoolis tutvust kolme erineva muusikainstrumendiga. 1. klasside pilliõppe teemal Tartu Postimehes avaldatud artiklit saab lugeda siin.

Descartes'i kool avas helkurpuu

Käes on aasta pimedaim aeg. Selleks, et tagada õpilaste ohutus pimedal ajal liigeldes avas Tartu Descartes`i Kool 2. novembril, hingedepäeva hommikul fuajees helkurpuu.

[Loe lisaks]

Novembri väärtused

Hommikupuder

Pudrule!
Võta osa 31.10–17.11 toimuvast hommikupudru kampaaniast. Pudru maksumus on 0,60 €.

Oktoobri väärtused

Descartes'i koolis käisid külalised Prantsusmaalt

Reedel, 20.oktoobril külastasid Descartes'i kooli kaks Amiens'i linna haridustöötajat, keda saatis Prantsuse Instituudi keelelise koostöö atašee Virginie Philibert. Prantsuse haridustöötajad külastasid Eestit, et leida vastus küsimusele, miks on Eestis PISA testi tulemused nii kõrged. Eriti huvitas prantslasi reaalainete õpetamine ja funktsionaalse lugemisoskuse arendamine.
[Loe lisaks]

Meie õpetajad korvpalliturniiril

Üle-eestilisel õpetajate korvpalliturniiril saavutas I liigas II koha meie õpetajate võistkond koosseisus: Tiina Terasmaa, Martin Vändra, Tõnis Eelma, Hendrik Rikand, Aivar Lankov ja Triinu Toomla (THK). Palju õnne!

Loe lähemalt siit: http://www.koolisport.ee/opetajate-voistkondade-seas-on-korvpallis-tipus-tartu-ja-viljandimaa-voistkonnad

Stiilinädal

Rõõmsat ja aktiivset koolivaheaega! Pärast vaheaega kooli tulles ootab õpilasesindus kõiki klasse aktiivselt osa võtma stiilinädalast.

Helkur on odavaim elukindlustus

Ööd on meil pimedad.
Ööd on meil pikad.

Hooli endast, kanna helkurit!

Infoleht

Infoleht nr 8/696 (30. oktoober 2017)

Tartu haridusfestival 2017

Ootame kõiki õpetajaid ja teisi hariduselu entusiaste, kes väärtustavad koos ja üksteiselt õppimist, sügisvaheaja kolmel päeval, 24.–26. oktoobril Tartusse haridusfestivalile. Kavas on üle 40 ürituse erinevate ootustega huvilistele. Sisukat tegevust leidub ka õpilastele ja lapsevanematele.

Descartes'i koolis toimub 24. oktoobril koolitus "Descartes’i kooli hea kogemus praktilise väärtusarenduse vaatenurgast". Koolitus toimub kl 10–13.30.

Koolituse sisuks on:

TDK-s toimuval koolitusel osalemisest teatage palun siin: https://goo.gl/forms/ZBUFlsH1d5R7kdUO2

Festivali kava: www.haridusfestival.tartu.ee

Infoleht

Infoleht nr 7/695 (16. oktoober 2017)

Kooli logoga särgid


Meie kool Postimehes

Tartu Postimehes ilmus 9. oktoobril artikkel Tartu pagulasperedest. Intervjuu loo jaoks andis ka meie õppealajuhataja Piret Paatsi. Loe artiklit täismahus siit.

Tartu kaasav eelarve

Kutsume kõiki sõpru toetama Tartu 2018. aasta kaasava eelarve ettepanekute hääletusel ideed nr 14 – Spordiväljak Descartes'i ja Hansa kooli juures. Oma hääle saab anda siin.

Infoleht

Infoleht nr 6/694 (9. oktoober 2017)

Lastevanemate Kool

2. oktoobril toimus Descartes'i koolis Annelinna Lastevanemate Kooli esimene koolitus, mille teemaks oli "Kuidas saab lapsevanem toetada oma lapse (õpi)motivatsiooni?" Loodetavasti said kõik osalejad uusi ja kasulikke teadmisi! Koolituse slaidid on kättesaadavad siin.

Rohkem infot leiad siit.

Spordinädala kokkuvõte

25.–29. september toimus Descartes`i koolis spordinädal. Toimunud spordiüritustega võtsime osa üle-euroopalisest spordinädalast, mille eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele õpilastele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi. Nädala jooksul sai võimelda, tantsida hiphoppi ja balletti, mängida, joosta, orienteeruda ja tutvuda ameerika jalgpalliga. Suur aitäh spordinädala osavõtjatele, korraldajatele ja kaasaelajatele!

Kogu galeriid spordinädalast vaata siit.

Infoleht

Infoleht nr 5/693 (2. oktoober 2017)

Programmeerimise ring

Juba sel neljapäeval (28.09) kell 15.45 alustab programmeerimise ring 8. ja 9. klassidele, kus saab õppida programmeerimiskeelt Python. Programmerimise ring hakkab toimuma ruumis 307.

Juhendaja ootab kõiki huvilisi ringiga tutvuma ja programmeerimist proovima!

Täpsemat infot ringi kohta leiab siit.

Infoleht

Infoleht nr 4/692 (25. september 2017)

Infoleht

Infoleht 3/691 (18. september 2017)

Sammulugemisvõistlus

18. september- 2. oktoober toimub meie koolis sammulugemisvõistlus 4.-9. klassi õpilastele ja koolitöötajatele.

Registreerimine arstikabinetis 18.09 kell 9.00 ja tulemuste fikseerimine 2. oktoobril kell 9.00-11.15.

Väljakutse esitasime ka Tartu ja VUNK koolide töötajatele.

Kokkuvõtted teeme sügiseseks koolivaheajaks.

Infoleht

Infoleht nr 2/690 (11. september 2017)

Kooliaasta avaaktused


Uus kooliaasta Descartes'i koolis algas kahe aktusega. Esmalt kogunesid 2.-8. klassid ning seejärel esimesse klassi astujad, keda  saatsid traditsiooniliselt üheksanda klassi õpilased. Aktustel esinesid erinevate kooliastmete õpilased ja häid soove algavaks õppeaastaks jagas Descartes'i kooli direktor Jaan Reinson.

Sel õppeaastal alustas 1. klassides kooliteed 52 õpilast. Nende jaoks on koolis veel kõik uus, kuid kindlasti leiavad nad endale häid sõpru selles toredas kooliperes. Rõõmsat kooliaastat!

Rohkem fotosid aktustest siin.

Koolirahu rattaretk

1. septembril allkirjastasid direktor Jaan Reinson ja 7.b klassi õpilane Amity Hainsalu koolirahu lepingu, mis retke lõpus noorte jalgratturitega Raekoja platsile pidulikule tseremooniale jõudis. Meie koolist liitusid rattaretkega Amity Hainsalu ja Markkus Vider. Tänavuse koolirahu moto on "Mina olen eeskuju". Koolirahu eesmärgiks on ühendada õpilased, õpetajad, koolijuhid ja lapsevanemad tegutsema ühiselt parema koolikeskkonna nimel. Oleme eeskujuks!

Koolirahu rattaretke teemalises Reporteri videolõigus on näha koolirahu lepingu allkirjastamine Descartes'i koolis. Samuti jäid kaamerasilma ette meie 1. klassi õpilased. Video on nähtav siit, meie kooli puudutavat osa saab vaadata alates 01:30 minutist.

Rohkem fotosid vaata pildigaleriist.

Eelkool

5. oktoobril alustab 2017/18 õppeaasta eelkool. Täpsem info siit.

Infoleht

Infoleht nr 1/689 (1. september 2017)

Toitlustamine

Alates uuest õppeaastast on muutunud toitlustamise eest tasumise kord. Täpsemad juhised on kättesaadavad siit.

Prantsuse koor tegutseb rõõmu najal

Koolielu portaalist saab lugeda väikest artiklit meie prantsuse koorist!

Descartes'i kooli suvepäevad ühendavad keeleõppe ja puhkuse

Ligi 40le õpilasele algas suvepuhkus Descartes'i kooli prantsuse keele suvepäevadega Rogosi mõisas Võrumaal. Viis päeva nautisid prantslaslikku meeleolu 4. klasside õpilased ja teist sama palju 5.-6. klasside õpilased. Suvepäevadel osalenud Loviisa Koltšin ütles, et suvepäevad tähendavad puhkamist ja ajaveetmist sõprade ning prantsuse keelega.


[Loe lisaks]

Meie koorid pääsesid laulupeole

Noorte laulu- ja tantsupeol "Mina jään" astuvad laulukaare alla ka meie kooli koorid: mudilas- ja lastekoor (juhendaja Anneli Koppel) ning poistekoor (juhendaja Kristel Tikk).

Viimased Diamondsi tüdrukud lõpetavad põhikooli

Kooli direktor Jaan Reinson ja õppealajuhataja Piret Paatsi tänasid võimlemisklubi Janika rühma Diamonds, kellest osa lõpetasid meie kooli eelmisel aastal ja osa lõpetavad sel aastal. Tänusõnade osaliseks said ka võimlejate treenerid ja vanemad, sest head tulemused sünnivad koostöös. Loe ka Õpetajate Lehest.
[Loe lisaks]

Algklassilapsed õppisid koos tegutsema

Sel õppeaastal osalesid algklasside lapsed projektis "Ühtsuses peitub jõud", mille käigus osalesid õpilased igapäevaelu ja eluks vajalike praktiliste kogemustega seotud koolitundides. Õpilased valmistasid käsitööesemeid, et need laadal maha müüa ja nii ühise jõulupeo ning heategevuse jaoks raha koguda. Teisel poolaastal valmis koostööna noorema kooliastme kogumik "Meie kooli lugu". [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 37/688 (5. juuni 2017)

Võimlejad käisid maailmameistrivõistlustel Soomes

VK Janika Diamonds võistles esimest aastat meistriklassis ning saavutas maailmameistrivõistlustel väga tugeva kuuenda koha.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 36/687 (29. mai 2017)

Vajadusel saab koolis nüüd jalgrattale esmaabi anda

3. mail toimus meie koolis rattapäev, mille käigus said õpilased lasta Tartu Eksperimentaalse Jalgrattatehase spetsialistidel oma ratta üle kontrollida ja väiksemad vead kõrvaldada. Kõik koolid, kus rattapäev korraldati, said kingituseks ka jalgratta esmaabi kapi ja rattapumba.  [Loe lisaks]

Tegime sammulugemisvõistlusest kokkuvõtte

Aprilli lõpus kutsusime teiste koolide õpetajaid üles samme lugema. Osavõtt oli aktiivne, kõige rohkem samme tegid Kivilinna kooli õpetajad -  3 699 772
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 35 (686)

Iga õpilane on meile tähtis

Koolielu portaalist saab lugeda meie õpilaste, vilistlaste ja õpetajate arvamusi meie 35-aastasest koolist.

Direktorid katsetasid ronimislinnakut

Esmaspäeval avasime koos Hansa kooliga kahe kooli vahelisel alal asuva ronimislinnaku. Uudis on selle nädala Õpetajate Lehe esikaanel. Head lugemist! :)

Infoleht

Infoleht nr 34 (685)

Liikuma Kutsuvad Koolid vahetavad muljeid Tartu Descartes'i koolis

Tartu Ülikooli Liikumislabor algatusel sündis programm VUNK! Liikuma Kutsuv Kool, mille sihiks on pakkuda õpilastele ja õpetajatele ideid ja lahendusi, kuidas koolielu liikumisega siduda. Praeguseks on programmiga liitunud juba paljud koolid üle Eesti. Esmaspäeval, 15. mail vahetavad õpetajad ja teised koolitöötajad kogemusi. Kohtumispaigaks on meie kool.

[Loe lisaks]

Kelle smuuti on parim?

9.-18.maini on koolisööklas smuutipäevad. Eesmärgiks on tutvustada lastele erinevaid smuutisid ja pakkuda vaheldust. Smuutipäevade ajal toimub retseptivõistlus „Kooli parim smuuti“. Võiduretsept lisatakse koolipuhveti sortimenti.

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 33 (684)

Võimlejad näitasid Eesti meistrivõistlustel häid esitusi

Meie suuremad ja väiksemad võimlejad võistlesid möödunud nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel. Lisaks toimus A. Le Coq spordimajas kõrgetasemeline rahvusvaheline tantsuvõistlus European Cup 2017.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 32 (683)

3. mail toimub rattapäev

Partnerkooli külastamine õpetab nii eestlasi kui ka prantslasi

Õpetajate Lehe veebiväljaandest saab lugeda prantslaste külaskäigust.

Võimlejad tõid Tartu meistrivõistlustelt medaleid

Olnud nädalavahetusel võtsid mõõtu Tartu ilu- ja rühmvõimlejad. Meie kooli õpilased esinesid suurepäraselt. [Loe lisaks]

Kutsume kõiki kooliperesid samme lugema

 Aprill on tervisekuu ja seega aeg, mil oma tervisele tavapärasest rohkem rõhku panna. Tartu Descartes'i Kooli tervisemeeskond kutsub kõiki Tartu koole 24. aprillist 8. maini samme lugema. Avasammud tehakse esmaspäeval, 24. aprillil kell 9. Kokkuvõtete aeg on esmaspäeval, 15. mail Liikuma Kutsuva Kooli VUNK kogemusseminaril.

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 31 (682)

Võõrustame külalisi Prantsusmaalt

Reede hilisõhtul jõudsid Tartusse Descartes'i kooli sõbrad Prantsusmaalt Carcassone'ist. Nädalavahetusel külastasid õpilased ja õpetajad kooli aastapäevapidustusi ning Meenikunno raba.  Põnevaid tegevusi on täis ka esmaspäev ja teisipäev.

[Loe lisaks]

Tähistasime 35. aastapäeva! Aitäh kõigile külalistele ja asjaosalistele!

35. aastapäeva tähistav Tartu Descartes'i Kool käib ajaga kaasas, kuid hindab ka traditsioone

Koolielu portaalist saab lugeda meie kooli juhtide ja õpetajate mõtteid seoses 35. aastapäevaga.

Infoleht

Infoleht nr 30 (681)

TDK 35! Piletid nüüd müügil kooli kantseleis!


[Loe lisaks]

Liiklusvanker Lotte lasteaiale

Neljapäeval, 13. aprillil andsid 8. klassi poisid Ludwig Buk, Kristjan-Martin Ohkar, Roman-Andreus Ojala ja nende juhendaja Aivar Lankov Lotte lasteaiale üle loovtööna valmunud liiklusvankri. Loe ka Tartu Postimehest. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 29 (680)

Infoleht

Infoleht nr 28 (679)

Võimlejate edukas reis Itaaliasse

Olnud nädalavahetusel toimus Itaalias nii rühmvõimlemise maailmakarikaetapp kui Mediterranen Cup. Meie õpilasi jagus osalema mõlemale võistlusele.  [Loe lisaks]

Kohtusid noored maletajad

Laupäeval, 1. aprillil toimusid 10. Tartu koolidevahelised lahtised karikavõistlused males. Kokku oli ruuduliste audade ääres 93 osalejat 15 koolist, sealhulgas Riiast. [Loe lisaks]

Võimlejad esinesid silmapaistvalt

Laupäeval 25. märtsil toimusid ESS Kalevi lahtised meistrivõistlused. Häid tulemusi näitasid nii meie 7. kui 8. klassi võimlejad. [Loe lisaks]

Tähelepanu eelkool!

Teisipäeva, 11. aprilli eelkool toimub 12. aprillil kell 15.00.

Vilistlaste korvpalliturniir 14. aprillil

Korvpalliturniiri registreerimise tähtaeg on 10.04. Tulge sportima! [Loe lisaks]

Infoleht


2015. aasta PISA testi tulemused avalikustati

Hiljuti saabusid 2015. aasta PISA testide tulemused ja rõõm on teada anda, et meie kooli tulemused olid väga head.  

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 26 (677)

TDK 35! Piletid nüüd müügil kooli kantseleis!


[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 25 (676)

Hommikusöök koolipuhvetist!

17. märtsini on koolipuhvetis hommikusöögikampaania, mille eesmärgiks on juhtida laste tähelepanu hommikusöögi vajalikkusele. Head pudruisu kõigile! 

Infoleht

Infoleht nr 24 (675)

3.a lapsed rääkisid ETV-s liikumisest koolitunnis

ETV teadusuudiste saade "Novaator" kajastas TÜ Liikumislabori tegemisi. Sõna said ka meie kooli õpilased. 

Infoleht

Infoleht nr 23 (674)

Võimlejad näitasid Miss Valentine'il häid esitusi

Meie kooli võimlejad saavutasid Tartus toimunud võimlemismaailma suurüritusel Miss Valentine häid tulemusi. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 22 (673)

Sööklas tuleb teemanädal

Alates sõbrapäevast, 14. veebruarist poolteist nädalat on sööklas tähelepanu kõiksugu makaronidel ja nuudlitel. Elagu! [Loe lisaks]

Tutvuge meie ja Carcassone'i kooli ühise blogiga

Sel aastal on blogi teemaks "Noored ja tulevik".

Infoleht

Infoleht nr 21 (672)

Valmis teine "kõnelev" trepp

Nüüd on meil koolis juba kaks treppi, kus kõndimise kõrvalt ka mõtteteri ja vanasõnu lugeda saab.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 20 (671)

Matemaatikanädala kokkuvõte

Eelmine nädal oli meil pühendatud matemaatikale. Siit saab huvi korral näha päevaülesandeid ja proovida neid lahendada. Olemas on ka vastused. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 19 (670)

Uuel nädalal tegeleme matemaatikaga!

Alates esmaspäevast, 23. jaanuarist on meil koolis rõhk matemaatikal - toimub matemaatikanädal! [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 18 (669)

Infoleht

Infoleht nr 17 (668)

Infoleht

Infoleht nr 16 (667)

Hea kooli rajaleidja 2016

9. detsembril toimuval väärtuskasvatuse konverentsil autasustati konkursil "Hea kool, väärtuspőhine kool" osalenud koole. On suur rőőm tődeda, et TDK sai juba teist aastat järjest tiitli "Hea kooli rajaleidja".

Kokkuvõte tunnustatud koolidest ja lasteaedadest on leitav:

http://www.eetika.ee/et/uudised/tartu-ulikooli-eetikakeskus-tunnustas-parimaid-vaartuskasvatuse-koole-lasteaedu


Alustasid uued töötoad

Novembris alustasid tegevust mitmed uued töötoad. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 15 (666)

Prantsuse keele päev ühendas koolipere

Prantsuse keele päev on peetud! Osalejaid oli ligi 230, lisaks meie koolile olid esindatud Tartu Erakool, Miina Härma gümnaasium, Hugo Treffneri gümnaasium, Kivilinna kool, Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium ja Tamme gümnaasium. Töötubasid oli kokku 18.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 14 (665)

Kuidas õpetaja Lilia Miilaste õpilased Prantsusmaale viis

Õpetajate Lehest saab lugeda seda, kuidas läks oktoobrikuine keeleõppereis Prantsusmaale Nizzasse. Youtube'ist saab näha õpilaste videokokkuvõtet reisist.

Osale Daily koolitoidu rahulolu uuringus!

 Kallis õpetaja, õpilane ja lapsevanem- siin on link Daily koolitoitlustuse kliendi rahulolu uuringule:  http://www.ankeet.ee/a/xoposo 
Palun leia hetk ja anna meie koolitoidule tagasisidet.

Ideekonkurss - TDK 35

Selle nädala lõpuni saab igaüks välja pakkuda ideid kooli aastapäevapidustuste kontsert-etenduste teema kohta. Kasutage kindlasti võimalust! [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 13 (664)

Prantsuse keele päeval tutvustatakse töötubade kaudu prantsuskeelsete maade kultuuri

 Neljapäeval, 1. detsembril algusega kell 13.00 leiab Tartu Descartes'i koolis esmakordselt aset prantsuse keele päev. Erinevates töötubades on õpilastel võimalus õppida, kogeda midagi uut ja oma teadmisi proovile panna. Töötubade ühendavaks jooneks on prantsuskeelsed maad ning nende kultuur eri ainevaldkondade kaudu: näiteks saab mängida petanque'i ja laulda prantsuskeelset karaoket.

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 12 (663)

Toimus geograafianädal

14.-18. novembril osalesid 8.-9. klassi õpilased Tartu linna õpilastele geograafianädala (Geo­graafia Awareness Week) raames korraldataval veebiviktoriinil ja orientee­rumisvõistlusel. LISATUD TULEMUSED! [Loe lisaks]

Infoleht


Infoleht

Infoleht nr 10 (661)

Avasime koos Hansa kooli ja kolme lasteaiaga helkuraia

Taas on kätte jõudnud aasta kõige hämraram aeg. Just nüüd on eriti oluline olla nähtav. Esmaspäeval, 7. novembril avasid lasteaedade Poku, Krõll ja Pääsupesa ning Descartes'i ja Hansa koolide esindused Annelinna helkuraia. Tartu Postimehe galeriid vaadata ja kokkuvõtet lugeda saate siit. [Loe lisaks]

Mõtteterad värskendavad treppe

Meie trepid said tänu projektile "Parem kaasatus igapäevasesse kooliellu" natuke nagu uue kuue! 
Rene Descartes'i mõtteterad paigaldasid treppidele Gerda Pihle, Kätrin Zupsmann, Marian Lisbet Roggenbaum, Evelin Kimmel ja Kerli Põhjala. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 9 (660)

Toimus koolitus liikumise kasutamisest õppeprotsessis

Tartu Haridusfestivali raames toimus teisipäeval, 25. oktoobril meie juures koolitus "Liikumist soodustavate õppemeetodite rakendamine. Teooria ja praktika." Koolituse viisid läbi TDK õpetajad ja TÜ liikumislabori esindajad.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 8 (659)

Infoleht

Infoleht nr 7 (658)

Kooli külastasid suursaadikud

Koolis käisid reedel, 30. septembril külas diplomaatiline korpus ehk Eestisse akrediteeritud diplomaadid ja Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad. Kõneldi meie kooli tegutsemispõhimõtetest erinevate kultuuri- ja keeletaustaga õpilaste õpetamisel, kuid ka teistel hariduselu teemadel. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 6 (657)

Näiteringide toimumisajad

 Näiteringide esimesed kogunemised aulas on:

Eelkool alustab juba järgmisel nädalal

Tartu Descartes’i Kooli eelklassi esimene kokkusaamine toimub 4. oktoobril kell 15.00-16.00. Edaspidi on eelkooli toimumisaeg 15.00-17.00.

Lapsed alustavad oma tundi õpetaja Kaja Kivisikkuga kabinetis 325. Kaasa võtta vahetusjalanõud, teritatud harilikud- ja värvipliiatsid, liim ning käärid.

Kui lapsed on klassi saadetud ootab õppealajuhataja lapsevanemaid  väikesele koosolekule klassis 324.

Infoleht

Infoleht nr 5 (656)

Tule malet mängima!

Neljapäeval, 29. septembril kell 14 kutsub õpetaja Heldi Kiisler kõiki malehuvilisi kab 203.

Spordinädala kokkuvõte

Eelmisel nädalal tähistasime spordinädalat ja selle eest saime ka diplomi! Siinkohal täname meie omalt poolt spordinädala ürituste läbiviimisel abiks olnud klubisid: VK Janika, SK Velo, tantsuklubi Stiil, DanceAct, SK Triiton, SK Duo ja Maanteeametit.

Infoleht

Infoleht nr 4 (655)

TDK ja Carcassone'i kooli ühise blogi edulugu Koolielu portaalis

Koolielu portaal avaldas loo võidukast blogist: "Prantsuse partnerkooliga ühise blogi pidamine viis tartlased Barcelonasse".

Infoleht

Infoleht nr 3 (654)

Pikapäeva toitlustamine

Alates 12. septembrist on võimalik süüa pikapäevatoitu. Septembri söögiraha on 15 päeva eest 16,50.

Suvepäevad "Meri ja Päike" Hiiumaal

 15.-17. augustil toimusid Hiiumaal suvepäevad nimega "Meri ja Päike". Tegemist oli kuni 16-aastastele noortele mõeldud spordiüritusega, kus sellel aastal osales 17 võistkonda erinevatest linnadest ja maakondadest. Tartu linna esindasid Descartes'i, Kivilinna ja Puškini kooli õpilased.
[Loe lisaks]

Meie võimlejate tegemisi kajastasid ETV spordiuudised

Meie koolis õppivad VK Janika Diamondsi võimlejad valmistuvad maailmameistrivõistlusteks. Tüdrukute tegemistest tehti juttu ETV spordiuudistes. Täpsemalt saab näha ja lugeda ERR-i lehelt.

Infoleht

Infoleht nr 34 (650)

Infoleht

Infoleht nr 33 (649)

Head uudised võimlemismaailmast!

Suvi läheneb ja sellega koos ka võimlejate hooaja lõpp, aga veel enne väikest puhkust on võimlejad suures võistlushoos. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 32 (648)

Infoleht

Infoleht nr 31 (647)

Infoleht

Infoleht nr 30 (646)

Aita VK Janika Diamonds maailmameistrivõistlustele!

VK Janika Diamondsisse kuuluvad meie kooli õpilased ja praegu valmistuvad nad rühmvõimlemise maailmameistrivõistlusteks. Et aga Brnosse üldse sõita saaks, kogub rühm hetkel raha. Kes soovib ja leiab võimaluse tublisid võimlejaid aidata, saab lähemalt lugeda siit.

Õpetaja Evelin Rand pälvis Prantsusmaa aumärgi

Õnnitleme prantsuse keele õpetajat Evelin Randa, kellele anti 26. aprillil üle Prantsuse Vabariigi ordeni «Akadeemilised Palmioksad» rüütlikraad. Teiste aumärkidega autasustatud eestlastega saate tutvuda siin.

Kooli aastapäeva kontserdi pildid

Selleaastase meeleoluka aastapäeva kontserdi pilte saab vaadata siit

TDK õpilased olid Bulgaarias väga edukad

15-17. aprillil toimus Sofias  rühmvõimlemise maailmakarikaetapp. Siin on selle  tulemused ning ka noorte võistluse „Academic Cup“ info.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 29 (645)

Infoleht

Infoleht nr 28 (644)

Algklassilapsed õpivad maailma nägema avatud silmade ja südamega

 Algklasside õpilased on terveks kuuks haaratud projekti "Avatud silmade ja südamega", mille vältel toimuvad erinevad teemapäevad.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 26 (642)

Selgusid kooli parimad lauljad

Seekordne laulukonkurss "Alouette" toimus reedel, 1. aprillil. Üldvõitjaks tuli Eliis Aid, kes esitas Juhan Trumpi ja Sulev Olli "Hoolimise laulu". Esimest korda konkursi ajaloos esinesid prantsuskeelsete lauludega ka lasteaialapsed - külalisesinejad Sipsiku lasteaia Lotte rühmast. [Loe lisaks]

Maleturniir püstitas osalejate rekordi

Üheksandat korda toimusid meie koolis Tartu lahtised karikavõistlused males. Osalejaid oli seekord rekordilised 115, esindatud oli 22 kooli. [Loe lisaks]

Infotund kooli tulevate laste vanematele

Tartu Descartes'i Kool kutsub sügisel kooli tulevate laste vanemaid 5. aprillil 2016 algusega kell 17:30 infotunnile.

Direktor Jaan Reinson ja õppealajuhataja Piret Paatsi jagavad infot meie kooli kohta, tutvustavad tulevasi 1. klasside õpetajaid ja vastavad küsimustele, mis seose koolitee algusega võivad tekkida.

Tartu koolide lahtistel karikavõistlustel males osaleb üle 100 noore huvilise

Laupäeval, 2. aprillil võõrustame 9. korda noori maletajaid Tartust ja Riiast. Sel aastal on eelregistreerunuid 123. See on turniiri ajaloo suurim osalejate arv.

[Loe lisaks]

"Alouette" tuleb 14. korda

Uue veerandi alguse värvikaks muutnud prantsuse keele nädal kulmineerub laulukonkursiga „Alouette“, mis toimub reedel, 1. aprillil algusega kell 16.30 kooli aulas.

[Loe lisaks]

Uus veerand algab prantsuse keele nädalaga

28. märtsist kuni 1. aprillini kestev prantsuse keele nädal pakub mitmesuguseid võimalusi keele harjutamiseks ja kulmineerub laulukonkursiga "Alouette". [Loe lisaks]

Tartu kooliteatrite festivalil esindavad meie kooli kaks truppi

19. ja 20. märtsil peetakse Tartu Uues Teatris traditsiooniline Tartu kooliteatrite festival. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 24 (640)

Infoleht

Infoleht nr 23 (639)

Prantsuskeele intensiivõppe võimalus Nizzas

Kuna meie kooli omapära on prantsuse keele õpe alates 4. klassist, aga prantsuse keel on Eesti ühiskonnas passiivne keel, pakub prantsuse keele õpetaja Lilia Miilaste võimalust osaleda Actilangue kõrgema keeltekooli nädalase aktiivõppe juuniorprogrammis Prantsusmaal Nizzas. 

[Loe lisaks]

Descartes'i suvepäevad Rogosis toimuvad taas

Mõeldes väikestele ja suurtele prantsuskeele huvilistele korraldavad õpetajad Lilia Miilaste ja Signe Annsoo juba neljandat korda prantsuse keele suvepäevad, mis toimuvad Rogosi mõisas Võrumaal.

[Loe lisaks]

TDK teeb aktiivset koostööd lasteaedadega

1. märtsil võõrustasime viie- ja kuueaastaseid lasteaialapsi ja nende vanemaid. See on vaid üks näide meeldivast ja samas väga vajalikust koostööst lasteaedadega.  [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 22 (638)

Infoleht

Infoleht nr 21 (637)

Meie võimlejad näitasid Miss Valentine'il häid esitusi

Lõppenud nädalalõpp tõi Tartusse juba 22. korda maineka ilu- ja rühmvõimlemisürituse Miss Valentine, mille raames jagati sel korral ka esimest korda ajaloos rühmvõimlemise Euroopa meistritiitleid. Loomulikult ütlesid sõna sekka ka meie kooli võimlejad.

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 20 (636)

Infoleht

Infoleht nr 19 (635)

Algab videokonkurss

Koolis saab näha rändnäitust lugemise kunstist

Alates esmaspäevast, 25. jaanuarist saab Tartu Descartes'i Kooli A-korpuse esimesel korrusel näha rändnäitust "Lugemise kunst, elamise headus". [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 17 (633)

Toimus matemaatikanädal

Esmaspäevast, 18. jaanuarist kuni reede, 22. jaanuarini toimus matemaatikanädal, mis tõi kaasa nii konkursse kui põnevaid külalisi. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 16 (632)

Infoleht

Infoleht nr 15 (631)

Tali tuli! Külmapühad

Õppetegevuse korraldamisel arvestatakse välisõhu temperatuuri ja tuule kiiruse koosmõjust sõltuvat tuule-külma indeksit ning organismile tegelikult toimivat ehk tajutavat välisõhu temperatuuri.

Õppetunnid võib ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur on:
1) miinus 20 ºC ja madalam 1.–6. klassis;
2) miinus 25 ºC ja madalam 7.–9. klassis.

Koolimaja on pühade ajal avatud:

28.-30. detsembril kell  9:00-13:00 
4.- 8. jaanuaril kell 9:00-16:00

9. a klassi õpilased osalesid piparkoogi-Tartu loomises

Tartu raekoja platsil asuvasse Jõululinna loodi mitme kooli koostöös piparkoogi-Tartu. Kaasa lõid ka meie kooli õpilased Helis Truu ja Sirli Põhjala. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 14 (630)

Meie kool on "Hea kooli rajaleidja"

Koos 11 teise kooliga üle Eesti pälvisime Tartu Ülikooli Eetikakeskuse poolt tiitli "Hea kooli rajaleidja". [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 13 (629)

Infoleht

Infoleht nr 12 (628)

Infoleht

Infoleht nr 11 (627)

12. prantsuse keele konkurss keskendus luulekeelele

Neljapäeval, 19. novembril toimus Tartu Descartes'i Koolis juba 12. korda prantsuse keele konkurss Lõuna-Eesti koolidele. Seekord astusi ligi 100 õpilast kuuest Tartu koolist lavale luulekeele-teemaliste etteastetega. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 10 (626)

Kohtumine lasteaedade esindajatega

Vastavalt Tartu linna haridusosakonna ja koolide kvaliteedikokkuleppele, kus nähakse ette koostööd lasteaedade ja gümnaasiumitega, kutsusime külla Annelinna lasteaedade juhtkondi ja õpetajaid. [Loe lisaks]

Uisutamine Lõunakeskuses

Teisipäeval, 27. oktoobril ja kolmapäeval, 28. oktoobril lähevad 2.-9. klasside õpilased Lõunakeskuse liuväljale uisutama.

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 7 (623)

Toimus esimene arvamuskohvik

20. oktoobri õhtupoolikul kogunesid kooli mõned lapsevanemad, mõned õpetajad ja mõned õpilased, et üheskoos erinevatel koolielu puudutavatel teemadel arutleda.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 6 (622)

Õpetajate päev pakkus osalistele rõõmu

Reedel tähistasime õpetajate päeva ja rahvusvahelisele naeratuse päevale kohaselt oli kõigil osalistel suu kõrvuni. Vaata fotosid ja videot.
[Loe lisaks]

Algab loodusainete- ja teadusnädal

Muusikanädal läks igati kenasti, nii et nüüd on aeg käes loodusaineteks ja teaduseks! Iga päev toob taas erinevaid temaatilisi tegevusi koolipere kõigile liikmetele.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 5 (621)

Linn ja maakond tunnustasid haridustöötajaid

Eelmisel nädalal andis Tartu linnapea Urmas Klaas Tartu Ülikooli aulas üle tänukirjad õpetajatele. Meie koolist olid tänuüritusele palutud Lilia Miilaste (aasta klassijuhataja kategooria) ja Riina Voltri (aasta põhikooliõpetaja kategoorias). Maakonna õpetajaid tänas maavanem Reno Laidre.
[Loe lisaks]

Tähistame muusikanädalat

Neljapäeval, 1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, aga koolis tähistame musikaalselt kogu nädalat. Igal päeval on kavas erineva muusikastiiliga seotud programm. Ka ootame kõiki vastavalt stiilile riietuma :) Pilte näeb siit.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 4 (620)

Infoleht

Infoleht nr 3 (619)

Lugemist digisõltuvusest

Praegusel ajal väga aktuaalsest teemast saab lähemalt lugeda portaalist Terviseinfo.ee.

Infoleht

Infoleht nr 2 (618)

Direktor tegi ERMile kingituse

Meie kooli direktor Jaan Reinson tähistas eelmisel nädalal juubelit. Selle puhul kinkis ta Eesti Rahva Muuseumile oma ema kootud kanga. Tartu Postimees kirjutas kingist lähemalt.

Peeti spordinädalat

7.-11. septembrini toimus üleeuroopaline spordinädal, kus esmakordselt osalesid ka 80 000 koolinoort üle Eesti, meie õpilased nende seas.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 1 (617)

Oktoobris algab eelkool

TDK eelkool algab teisipäeval, 6. oktoobril kell 15:00. Sel aastal on eelkooli õpetajaks Eve Ilves. Eelkool hakkab toimuma teisipäeviti kell 15:00-17:00 klassis 329. Kodustele lastele on eelkool tasuta, lasteaias käivatele lastele tasuline.  Registreerida saab 30. septembrini kooli kantseleis, info telefonil 7 461 800. 

Info õpilaspiletite ja koolitoetuste kohta

1. klasside ja uute õpilaste pildistamine õpilaspiletite jaoks toimub 2. septembril teise tunni ajal.  [Loe lisaks]

Lugemis- ja mõtlemisainet

Õhtulehes ilmus Tiia Kõnnussaare mõtlemapanev artikkel, mis põhineb vestlusringile, kus osales kolm sotsiaalpedagoogi, kellest üks on meie kooli sotsiaalpedagoog Iiri Saar.

Descartes'i lütseumi 31. lennu aktus

17. juunil saatsime omalt poolt teele KJPG 1. lennu, kes õppisid 10. ja 11. klassis  Descartes'i lütseumis ja keda võiks lugeda ka TDL-i 31. lennuks.
Õnnitleme gümnaasiumi lõpetamise puhul ja soovime kõrget lendu!

Tervitame suve ja lõpetame PRIA projekti eksootiliste puuviljade degusteerimisega

Meie kooli 1.-3. klasside õpilased degusteerisid täna sööklas lisaks tavapärasematele puu- ja köögiviljadele ka eksootilisi puuvilju, näiteks füüsalit, karambooli ja granaatõuna. See üritus lõpetas meie koolis projekti, mida toetas PRIA ja mis propageeris puu- ja köögiviljade söömist. [Loe lisaks]

Tartu Postimees kirjutab meie koolist

Viimaste nädalate jooksul oleme lausa kaks korda Tartu Postimehe veergudele pääsenud.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 34 (613)

Meie õpilased aprillikuises Tähekeses

Seoses lugemispesade 10. sünnipäevaga rääkisid Kaja Kivisiku 1. klassi õpilased aprillikuises Tähekeses oma lemmikraamatutest.
[Loe lisaks]

Avati virtuaalne käsitöönäitus

Virtuaalsel käsitöönäitusel "Sõbralt sõbrale" saab näha ka meie kooli õpilaste käsitööd.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 33 (612)

Häid tulemusi võimlejatelt

Olnud nädalavahetusel näitasid meie kooli võimlejad häid tulemusi Tartu linna meistrivõistlustel.
[Loe lisaks]

Algas loodusteaduste nädal

Sel nädalal on meie koolimaja loodusteaduste päralt.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 32 (611)

Häid tulemusi võimlejatelt

25.-26. aprillil toimusid Soomes, Tamperes juunioride- ja meistriklassi maailmakarika etapp ning võistlus "Tampere Cup" lasteklassi 10-12-aastastele ja 12-14 aastastele. Võistlemas käisid ka meie võimlejad.
[Loe lisaks]

Algas südamenädal

Kooli tervisemeeskonna juht Eha Vahtras ütles, et kuna eelmised ja järgmised nädalad on olnud ja saavad olema väga aktiivsed, siis püütakse südamenädalal just rahulikult ja mõõdukalt tegutseda.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 31 (610)

Spordiuudiseid lauatennisest ja pioneerpallist

Nii lauatennises kui pioneerpallis toimusid aprillis Tartu linna noorte võistlused. Meie õpilastel läks hästi.
[Loe lisaks]

Toimus kooli aastapäevakontsert

22. aprillil leidis aset Tartu Descartes'i Kooli 33. aastapäeva kontsert, mille pealkirjaks oli "Bienvenue le Collège" ehk eesti keeles - "Põhikool on põhiline". Kontsert oli südamlik, meeleolukas ja vaheldusrikas. Oma oskusi näitasid nii lauljad, võimlejad kui näitlejad.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 30 (609)

Meie kooli direktor on Tartu aasta terviseedendaja!

Täna, 16. aprillil Dorpati konverentsikeskuses toimuval XII Tartu linna tervisekonverentsil "Terve Tartu" kuulutati välja Tartu aasta terviseedendaja, kelleks tänavu nimetati Tartu Descartes'i Kooli kauaaegne direktor Jaan Reinson.  [Loe lisaks]

Kutse kevadkontserdile

Infoleht

Infoleht nr 29 (608)

Toimusid VIII Tartu koolide lahtised karikavõistlused males

Järjekordsed juba traditsiooniks muutunud Tartu koolide lahtised karikavõistlused males toimusid 28. märtsil meie koolis. Osavõtjaid koos külalistega Lätist oli 89 (14 koolist). Karikavõit läks seekord Tartu Waldorfkooli.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 28 (607)

Näitering esines edukalt Tartu Näitemängude Päevadel

Nädalavahetusel osales meie kooli näitering edukalt 21. korda peetud Tartu Näitemängude Päevadel. Esitati omaloomingulist rühmatööd "Historiaanum Travelaarum". [Loe lisaks]

Külalised Prantsusmaalt Carcassone'ist

Neljapäeva õhtul saabusid rongiga Tartusse 24 õpilast ja neli õpetajat Prantsusmaalt Carcassone'ist. Kui eelmisel aastal käis meie kooli esindus Prantsusmaal, siis nüüd on vastuvisiidi aeg. Külalised on lisaks koolielule tutvunud Tartu linna, Lõuna-Eesti looduse ja Eesti kodudega. Homme alustavad nad koduteed.
[Loe lisaks]

Alouette 2015 üldvõitjaks laulis end Cärolyn Žuravljov

Reedel, 27. märtsil toimus meie kooli lauluvõistlus Alouette. Selle aasta üldvõitjaks kuulutati Cärolyn Žuravljov, kes esitas Alan Menkeni ja Glenn Slateri laulu "Je Veux Y Croire" animafilmist "Rapuntsel". [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 27 (606)

Algab frankofoonianädal ja saabuvad külalised

27. märtsist kuni 2. aprillini toimub prantsuse keele nädal, mille teemaks on seekord prantsuse keelt kõnelevad maad - Prantsusmaa, Kanada, Šveits, Belgia, osaliselt ka Aafrika riigid. Ainenädala ajal on meil külas ka sõbrad Prantsusmaalt Carcassone'ist, kellel meie kooli esindus eelmisel kevadel külas käis. [Loe lisaks]

Võimlejad tegid Bulgaarias häid tulemusi

Meie kooli võimlejad osalesid nädalavahetusel Bulgaaria pealinnas Sofias toimunud rühmvõimlemise maailmakarikaetapil. Nii juuniorite-, noorte- kui lasteklassis pälvisid võimlejad neljanda koha.
[Loe lisaks]

Head uut veerandit!

Märkamatult on kätte jõudnud selle õppeaasta viimane veerand. Soovime kogu kooliperele energiat ja rõõmsat meelt!

Infoleht

Infoleht nr 26 (605)

Hea kool heade mõtete linnas

25. veebruaril andsid Tartu linnavalitsuse haridusosakond ja Tartu Ülikooli eetikakeskus koostööprojekti raames üle tunnustused Tartu linna koolidele, kes on liitunud projektiga „Hea kool heade mõtete linnas“. Üks neist koolidest on ka Tartu Descartes'i Kool. [Loe lisaks]

Täna algas emakeelenädal

Kuna laupäeval, 14. märtsil on emakeelepäev, mida tähistatakse Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, siis sel nädalal on meie koolis emakeelenädal.
[Loe lisaks]

1. klassi tulijatele - pikapäevakoolist

Sel aastal töötab Tartu Descartes'i Koolis teist korda pikapäevakool, mis pakub esimese klassi õpilastele võimalust veeta koolis aega ka peale tundide lõppu. Pikapäevakoolis saab tegeleda sellega, mis koos kokku lepitakse: näiteks üheskoos koolitükke teha, muusikat kuulata, mängida, joonistada või meisterdada. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 25 (604)

1. klassi tulijatele - sportimisest meie koolis

Tartu Descartes'i Kooli esimese klassi õpilastel on koostöös Tartu spordiklubidega tunniplaanis viis kehalise tegevuse tundi nädalas. Professionaalsete treenerite juhendamisel saavad õpilased teha tutvust võimlemise, judo, pallimängude ja tantsulise liikumisega.

[Loe lisaks]

1. klassi tulijatele - võõrkeelte õppimisest meie koolis

Tartu Descartes'i Koolis algab inglise keele õppimine 2. klassis ja hiljem lisandub B-keel (prantsuse, vene või saksa keel). Keelte õppimisele lähenetakse mänguliselt ja luuakse seoseid kogu kultuuriruumiga. Soovijatel on III kooliastmes võimalik õppida kolmandat võõrkeelt*.

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 24 (603)

Meie õpilased saavutasid Miss Valentine'il häid tulemusi

Möödunud nädalavahetusel Tartus toimunud maailma ühel suurimal ilu- ja rühmvõimlemisturniiril Miss Valentine esinesid edukalt ka meie kooli võimlejad.
[Loe lisaks]

Info põhikooli lõpetajatele

Tartu Linnavalitsus on koostanud ülevaate Tartu gümnaasiumidest.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 23 (602)

Meie õpetaja on ladina-ameerika tantsudes Eesti meister

Meie kooli klassiõpetaja Greta-Eva Kalberg ja helitehnik Heino Telling pälvisid 14. veebruaril Tartus toimunud Eesti meistrivõistlustel ladina-ameerika tantsudes oma vanuseklassis meistritiitli.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 22 (601)

Inglise keele nädala viimane päevaülesanne

Seekord üks läheneva sõbrapäevaga hästi haakuv ülesanne ja huvilistele ka eilse ülesande vastused.
[Loe lisaks]

Inglise keele nädala kolmas päevaülesanne

Tänane ülesanne ja lisaks ka eilne lahendus.
[Loe lisaks]

Inglise keele päevaülesanne

Saab lahendada ja kella 14ks raamatukokku viia või niisama enda lõbuks lahendada :) [Loe lisaks]

Algas inglise keele nädal

Tänasest reedeni toimub meie koolis inglise keele nädal. Inglise keele ja kultuuriga seonduvaid teemasid saab arutada ka väljaspool võõrkeeletunde. Lisaks saab taas lahendada päevaülesandeid, millest esimene lisatud ka sellesse uudisesse.
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 21 (600)

Lasteaialapsed käisid koolielu uudistamas

Jaanuari lõpus käis 3. a klassil külas Poku lasteaia Käokukude rühm koos õpetajate Sirje ja Liisiga.
[Loe lisaks]

Tulemas on "Tagasi kooli" nädal

16.-20. veebruaril toimub üle Eesti "Tagasi kooli" nädal, mille fookusteema on sel aastal "Inimene ja ühiskond". Vilistlased ja lapsevanemad, kes te tahaksite tulla "tagasi kooli", võtke meiega ühendust!
[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 20 (599)

Matemaatikanädala viimane lahendus

Eile ilmus seekordse matemaatikanädala viimane päevaülesanne ja täna näete selle lahendust. Aitäh kõigile, kes matemaatikanädalast osa võtsid!
[Loe lisaks]

Matemaatikanädala neljas ülesanne

Nädal on möödunud justkui linnutiivul ja kätte ongi jõudnud meie viimane ülesanne.  [Loe lisaks]

Matemaatikanädala kolmas ülesanne

Nuputamiseks :)
[Loe lisaks]

Matemaatikanädala teine ülesanne

Võib nuputada enda lõbuks või siis raamatukogust ülesandelehte küsida ja see sinna koos lahendusega ka tagasi viia :) [Loe lisaks]

Matemaatikanädala esimene ülesanne

Võib nuputada enda lõbuks või siis raamatukogust ülesandelehte küsida ja see sinna koos lahendusega ka tagasi viia :)
[Loe lisaks]

Meie õpilased Tartu Postimehes

Raatuse koolis toimus traditsiooniline 2. klasside mälumäng "Mõtteragin", kus osalesid tublisti ka meie kooli õpilased. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 19 (598)

Järgmine nädal on matemaatikanädal!

Järgmisel nädalal, 26. kuni 30. jaanuaril on meie koolimaja äärest ääreni matemaatikat täis ja matemaatikaga lähemalt või kaugemalt seotud põnevaid tegevusi leiab igaüks.

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 18 (597)

Muutused tundide aegades

Alates 19. jaanuarist muutuvad tundide ajad [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 17 (596)

Õpetajad pälvisid võrkpallivõistlustel hõbemedalid

Tartu Descartes'i Kooli õpetajate võistkond saavutas 3. jaanuaril Valgas ja Valkas toimunud õpetajate võrkpalli esiliiga võistlustel tubli teise koha.
[Loe lisaks]

Jaksu ja rõõmsat meelt uueks veerandiks!

[Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 16 (595)

TUJUKÜLLAST AASTAVAHETUST JA TEGUDEROHKET UUT AASTAT!

Infoleht

Infoleht nr 15 (594)

Kutse jõulukontsert-jumalateenistusele

Ootame teid kõiki järgmisel kolmapäeval, 17. detsembril algusega kell 18 Salemi kirikusse meie kooli jõulukontsert-jumalateenistusele. [Loe lisaks]

Videomeenutused koolis toimunud sündmustest

Tegime oma kooli kasutaja ka vimeo.com videokeskkonda, et meie koolis toimunud sündmustest loodud videokokkuvõtteid näeksid ka need inimesed, kes Facebooki ei kasuta või meie kooli tegemisi seal keskkonnas ei jälgi. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 14 (593)

Infoleht

Infoleht nr 13 (592)

Tartu Postimees kirjutab uuest tööõpetuseklassist

Tänane Tartu Postimees kirjutab meie uuest tehnoloogiaklassist. Pilte ja videot vaadata ning lähemalt lugeda saab siit. Pikemalt lugeda saab paberlehest.

Infoleht

Infoleht nr 12 (591)

Prantsuse keele konkursi etteasted võlusid žüriid ja publikut

Neljapäeval, 20. novembril oli Tartu Descartes'i Koolis põnev päev. Nimelt leidis aset järjekorras juba 11. prantsuse keele konkurss Lõuna-Eesti koolidele. Lavale astus ühtekokku ligi 230 õpilast viiest koolist. Lisaks meie koolile olid esindatud veel Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Tartu Tamme Gümnaasium, Tartu Miina Härma Gümnaasium ja Viljandi Gümnaasium.
[Loe lisaks]

Lõuna-Eesti koolide prantsuse keele konkurss avab ukse maailma

Juba üheteistkümnendat korda toimuv prantsuse keele konkurss Lõuna-Eesti koolidele toob Tartu Descartes’i Kooli aula lavale 230 õpilast, kes esitavad prantsuskeelseid näidendeid. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 11 (590)

Toimus tervisekonverents "Austa oma keha"

Neljapäeval, 6. oktoobril toimus meie koolis traditsiooniline Tartu linna noorte tervisekonverents. Tänavune konverents oli kolme Tartu linna Tervist Edendava Kooli: Hansa Kooli, Kivilinna Kooli ja Descartesi Kooli 8. klasside õpilastele. Kokku osales konverentsil 220 noort. [Loe lisaks]

9. kl. õpilaste õpilaskonverents „Rahatarkusest“

Reedel, 14. novembril toimus Tartu Descartes’i koolis 9. klassi õpilastele mõeldud õpilaskonverents „Rahatarkusest“.  Konverentsil osalesid meie kooli,  Ilmatsalu Põhikooli, Haanja Kooli, Sõmerpalu Põhikooli ja  Mooste Põhikooli õpilased. [Loe lisaks]

Infoleht

Infoleht nr 10 (589)

Infoleht

Infoleht nr 9 (588)

Isadepäevale pühendatud perekontsert

Reedel, 14. novembril kell 18 toimub kooli aulas perekontsert, kus esinevad koorid, solistid, näitering, võimlejad ja tantsijad.
Lapsevanemad, õpilased ja koolitöötajad – kõik olete oodatud!
Alates kella 17 on võimalus uudistada renoveeritud tehnoloogiaõppeklasse.

Viljandi koolis toimunud tulistamisjuhtum, milles hukkus õpetaja, ei jäta meist kedagi ükskõikseks.

[Loe lisaks]

Meie koolis avati renoveeritud spordikompleks ja tehnoloogiaklassid

Neljapäeval, 16. oktoobril avati pidulikult meie kooli remondis olnud keldrikorrus, kus asuvad tööõpetuse ruumid ja maadlussaal. Avamisel osalesid linnavalitsuse liikmed ja külalised naaberkoolidest.
Loe Tartu LV pressiteadet

Liikumisnädala video

TDK 8.a klassi  tüdrukute 20.septembri Flashmobi video esindab Eestit üleeuroopalist liikumisnädalat tutvustavas videos.

Vaata  https://www.youtube.com/watch?v=gg80ZfHWvHM

Õpetajate sammulugemisvõistlus

29. septembrist kuni 6. oktoobrini toimunud sammulugemisvõistluses osales 16 õpetajat. I koha saavutas Küllike Kütimets 123758 sammuga, II koha Pirgit Palm 91385 sammuga ja III koha Kaja Kivisikk 87866 sammuga.

MOVE Week Flashmob 2014 - Tartu

Liikumisnädala Move Week raames esinesid Raekoja platsil 8.a klassi tüdrukud.

[Loe lisaks]

Uus veebileht

22. septembril avasime Tartu Descartes'i Kooli uue veebilehe. Veebileht on veel täienemises, kõikidest puudujääkidest palume teada anda aadressil kool@tdk.ee. Veebilehe kujundas firma Newtime.