Frankofooniapäev Tallinnas

Märts on frankofooniakuu ja selle raames korraldab Prantsuse Instituut koos partneritega igal aastal prantsuse keelele pühendatud päeva. Tegemist on kohtumistest tulvil päevaga, kus kõik meeled saavad mänguliste ja vanusepiiranguta tegevustega proovile pandud. 

Sel aastal leidis prantsuse keele perepäev aset Tallinnas Õpetajate Majas, kus osales ka meie kool 50 õpilasega neljandast kuni kaheksanda klassini, kelle saatjateks olid prantsuse keele õpetajad Evelin Rand ja Lilia Miilaste.

Meeleoluka pärastlõuna jooksul oli meil võimalik võtta osa mitmetest lõbusatest tegevustest ja keelekohvikust, samuti kuulata lühikest harivat prantsuse keele ja mitmekeelsuse teemalist konverentsi. Silmaringi laiendamine oli kindlustatud!

Rõõmsa päeva avasid frankofoonsete riikide suursaadikud Kanadast, Šveitsist, Luxembourg'ist, Kreekast, Rumeeniast, Prantsusmaalt. Tervituskõnedele järgnes meie kooli prantsuse koori esituses kaks laulu õpetaja Lilia Miilaste juhendamisel. Aitäh koorile ja solistidele Kerttu Lisette Kadajane, Iris Miilaste, Liina-Lisandra Vatman, Kirke Piir! Toreda lauluga esines ka Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilaste ansambel. Seejärel olime oodatud vaatama Tallinna Euroopa Kooli õpilaste teatrietendust.

Prantsuse keele päeval sai laulda karaoket, mängida bingot ja mälumängu, lahendada puslet, end proovile panna kiiretteütlusel. Meie kooli õpilane Joosep Vall saavutas A2 tasemel IV koha. Väga tubli, Joosep! Saime ka testida ja õrritada oma maitsmismeelt.  

Veetsime erilise päeva koos teiste frankofiilidega hea tuju tähe all.

Meie õpilaste muljeid:

Milena Startšenko (5.a): Väga vahva oli! Töötoad laiendasid silmaringi. Sain proovida erineva maitsega makroone, tegin viktoriini, endast vahva foto. Külastasin kohvikut, kus tellisin prantsuse keeles. Seal oli väga palju suveniire, mina võtsin lippe. Emale ostsin šokolaadi. Pärast läksime õpetajatega McDonald'sisse. Jalutuskäigul vanalinnas oli huvitav vaadata Tallinna majasid. Bussisõit oli ka väga tore. Sellised reisid kooliga on väga vahvad ja harivad.

Diljara Piiri (5.a): Mulle meeldis väga see, et igal riigil oli üles pandud lauake, kust võis võtta tasuta suveniire ja tutvustavaid katalooge riikide kohta. 

Karoliina Koltšin (4.c): Pakuti croissant'e erinevate täidistega ja pannkooke vahtrasiirupiga, Rumeenia küpsist. Veel võtsin mälestuseks passiümbrise, Kanada rinnamärgi ja väga palju muud. Ma sooviksin sinna veel minna, sest sealt sain huvitavaid mõtteid, pakuti prantsuse toitu ja ma olin väga uhke meie kooli üle. 

Anett-Joanna Sada (4.c): Aitäh, õpetajad, selle päeva eest!

 

Avec plaisir! Olge lahked! Järgmisel aastal jälle!

õp Lilia Miilaste