Tartu Descartes'i Kool
INFOLEHT  18. - 22. aprill 2016   Nr 28 (644)     
    
TUNNUSTUS   
JUHTKOND TÄNAB

·  õpetajaid Siret Voolu ja Ingrid Rumpi Tartu koolide 8.-9. klasside kodunduse konkursi "Kevadele vastu" korraldamise ja läbiviimise eest

·  Tartu linna koolide 6. klasside tüdrukute pioneeri­palli võistlustel edukalt osalenud õpilasi ning nende õpetajat Julia Kirpu-Voometsa


ÜRITUSED

Kooli aastapäeva nädal

E      18. aprill
12.20    Tugikomisjoni koosolek kab 117

T      19. aprill
  8.15     8.b kl keemia töötuba "Värviline keemia" TÜ Physicumis
  9.30     1.-3. klasside teater aulas "Kaks päeva maal"
12.20    8.a kl keemia töötuba "Värviline keemia" TÜ Physicumis
15.00    IKT arengusuundade koosolek kab 117

K      20. aprill
  8.15     PRIA projekt-koolitus kab 325
  8.30     Juhtkonna nõupidamine
10.00     9.a kl preemiareisil Tallinna

N      21. aprill
 13.15   Kooli aastapäeva kontserdi peaproov aulas

R      22. aprill
18.00    Kooli aastapäeva kontsert aulas


TEATED

·   KOOLI AASTAPÄEVA KONTSERT

Reedel, 22. aprillil kell 18 toimub kooli 34. aastapäeva kontsert "Hoia ja hooli" aulas.
Pilet eelmüügist 2 eurot. Enne kontserti 5 eurot.
Tule sünnipäevakontserdile!


KOOLIELU

·   9. KLASSID  KÄISID STOCKHOLMIS

9.b ja 9.c klass käisid 8.-10. aprillil Rootsis. Reis kujunes lõbusaks ja huvitavaks. Stockhomis alustasime päeva linnaekskursiooniga, siis said õpilased kolm tundi vaba aega, et sisseoste teha.  

Õhtul veedeti vaba aega koos kajutites kaarte mängides, juttu ajades või showbaaris muusikat kuulates ja tantsides. Reis möödus viperusteta ja rahule jäid nii õpilased kui õpetajad.

Riina Voltri,
9.b klassijuhataja

9.b klassi õpilaste muljed:

Mulle meeldis, et saime hästi läbi omavahel ja c-klassiga samuti. Põnev oli kuulata fakte Stockholmi kohta ja näha linna ilusaid vaatamisväärsusi.
***
Meeldis see, et kõik olid lõbusad ja toredad ning õpetajad usaldasid meid laeval.
***
Õpetajad lasid meil lõbutseda ega sundinud meid kindlal kellaajal magama. Mulle tundus, et nad usaldavad meid nüüd palju rohkem. Sain oma inglise keelt arendada ja praktiseerida soomlasega suheldes.
***
Klassiga oli tore koos olla ja me saime seal palju paremini läbi kui kunagi varem.
***
Nautisin seda reisi: kohtusin uute inimestega ja suhted klassikaaslastega muutusid paremaks.
***
Mulle meeldis see lõpureis ja linnaekskursioon oli tore, giid rääkis huvitavalt. Suhted klassiga olid paremad kui tavaliselt.
·   PIONEERIPALLI VÕISTLUSED

Teisipäeval ja kolmapäeval toimusid Tartu linna 6. klasside pioneeripalli võistlused. Meie kooli võistkond mängis ühes alagrupis MHG, Tamme ja Variku kooliga. Alagrupimängudes saavutasime kindlad võidud ja pääsesime finaali. Meie finaalivastasteks olid Forseliuse ja Raatuse koolide tüdrukud. Forseliuse kooli vastu kaotasime kahjuks 0-2, seejuures viimane geim läks ülinapilt vastastele (punktidega 13-15). Raatuse kooliga oli mäng samuti väga pingeline, tihtipeale juhtisime, kuid geimi lõppedes pidime tunnistama vastaste paremust. Kaotasime 0-2, kuid punktid olid 14-15 ja 13-15 vastastele. Vaatamata sellele, saavutasime tubli      III koha ja mängisime väga head, südikat ja koostöörohket mängu!

Väga tubli III koha saavutanud võistkonda kuulusid: Carola Kukk (6.a), Leiki-Maria Arroval (6.b), Marleen Poom (6.b), Kristin Hango (6.b), Kaie Konsa (6.b), Iris Miilaste (6.c) ja Pilleriin Pind (6.c). 

Julia Kirpu-Voomets,
kehalise kasvatuse õpetaja


·   
AKTIIVNE VAHETUND

Selle nädala aktiivne vahetund toimus aulas limbot tantsides. Osalejaid oli päris palju, nende eesmärgiks oli võimalikult palju liikuda ja panna proovile oma painduvus. Seda sai kuhjaga tehtud!

Meie kooli tüdrukute painduvus on teatavasti väga heal tasemel, aga üllatas ka mõningate poiste aktiivne ja tubli osavõtt. Poistest hakkasid silma Andrias Bogdanov (6.c), Ramon Põldaru (4.a) ja Richard Murak (4.a). Tublid 6.c klassi tüdrukud pakkusid korraldamisel oma abikätt. Aitäh Kirke Piirile ja Annabella Lõivile.

Julia Kirpu-Voomets ja Eha Vahtras,
TDK õpetajad