Alouette 2015 üldvõitjaks laulis end Cärolyn Žuravljov

Reedel, 27. märtsil toimus meie kooli lauluvõistlus Alouette. Selle aasta üldvõitjaks kuulutati Cärolyn Žuravljov, kes esitas Alan Menkeni ja Glenn Slateri laulu "Je Veux Y Croire" animafilmist "Rapuntsel".

Cärolyn esitas võiduloo uuesti ka peale üldvõitjaks kuulutamist. Lavalt maha tulles tunnistas ta, et kuigi peale esinemist on ta alati väga närvis, siis sellele vaatamata on ta väga õnnelik. "Mulle meeldib "Rapuntsel" ja see lugu on ka väga minulik. Selle õppimine oli algul päris raske, aga õnneks sain õigeks ajaks selgeks," sõnas ta.
Alouette 2015 üldvõitja

Žürii liige, meie kooli vilistlane, laulja ja laulukirjutaja Ketlin-Kadi Lukas ütles, et võistluse tase oli väga kõrge. "Žürii töö oli väga raske ja vaidlesime palju, sest absoluutselt kõik osalejad olid ülitublid, ülijulged ja vääriksid auhinda," ütles ta.

***
  • 1.-2. klassi parimaks tunnistas žürii Annabel-Marie Rudissaare, kes esitas Anu Röömeli laulu "Selline soov".
  • 3.-4. klassi parimaks tunnistas žürii Liina-Lisandra Vatmani, kes esitas Ülo Vinteri ja Enn Vetemaa laulu "Merd kuuleksin aina" muusikalist "Pipi Pikksukk".
  • 4.-6. klassi parimaks tunnistas žürii Krislin Säre, kes esitas Erisvaldo Da Silva laulu "Le Poussin Piou". See vanuseklass esitas võõrkeelseid laule. Lisaks prantsuse keelele oli esindatud ka itaalia keel.
  • 5.-6. klassi parimaks tunnistas žürii Elisabet Ostrovski, kes esitas Eeva Talsi ja Kristiina Ehini laulu "Kauges külas".
  • Alates 7. klassist oli kohustuslik esitada prantsuse keelset laulu. 7.-9. klassi parimaks tunnistas žürii Cärolyn Žuravljovi, kes esitas Alan Menkeni ja Glenn Slateri laulu "Je Veux Y Croire" animafilmist "Rapuntsel".
  • 10.-12. klassi parimaks tunnistas žürii Kadri Ann Prassi Miina Härma Gümnaasiumist, kes esitas Joyce Jonathani laulu "Je ne sais pas".
***
  • Parima lauluesituse prantsuse keeles eriauhinna pälvis Gertu Tambah, kes esitas Isabelle Geffroy laulu "Je veux".
  • Siira ja puudutava esituse eriauhinna pälvis Kevin Reili, kes esitas Rootsi meremehevalsi "Hei, vallerii!".
  • Julge esinemise eriauhinna sai Annabel Priks, kes esitas Pascal Boniani Koeu laulu "Dernière danse".
  • Publiku südame võitis Kerttu Lisette Kadajane, kes esitas Christophe Becki loodud muusika ja Aapo Ilvese ning Vahur Afanasjevi kirjutatud eestikeelsete sõnadega laulu "Olgu nii!", mis on pärit animafilmist "Lumekuninganna ja igavene talv".
Žüriisse kuulusid õppealajuhataja Piret Paatsi, prantsuse keele õpetaja Signe Annsoo, Tartu Hansa Kooli muusikaõpetaja Katrin Aasmäe, vilistlane, laulja ja laulukirjutaja Ketlin-Kadi Lukas ja 9. klassi õpilane ning õpilasesinduse liige Dana Lukka.